Igre otoka na Sardiniji – Drugi natjecateljski dan

CAGLIARI – Drugog natjecateljskog dana na 16. Svjetskim otočkim igrama  nastupile su ujutro  naše plivačice i plivači na zatvorenom Plivalištu Terramini  u Cagliariu u predijelu  Pirri. Jedan lijep novi objekt  50 metarski bazen na kojem  većina naših natjecatelja u zadnje vrijeme nije imala priliku trenirati.

Na 50 slobodno –  Saša Antunović stigao je  12. (28.08) , dok je Vinko Fabris u istoj disciplini bio za nijansu sporiji i  zauzeo 13. mjesto ( 28.10) . Na 200 prsno Nikola Pilipović bio je 11. ( 38.52) ,a Saša Antunović 13. (40.09) .

Na 100 leptir Vinko Fabris je sa rezultatom 1.15.98 zauzeo 8.mjesto , dok je Marin Petković na 200 leđno bio 7. ( 2.54.46) .

Plivala je i naša muška štafeta 4×100 slobodno – , nisu se obrukali – dapače , plivali su solidno i zauzeli 7. mjesto ispred plivača Elbe. .

Od naših djevojaka plivala je Eliza Fabris 50 prsno8.mjesto sa 40.39,  dok je u istoj disciplini Mirna Stipanović bila 13 ( 44.38) . Naša  Sanja Klisura pak nastupila je u disciplini 200 leđno  i  bila  10. ( 3.20.17) .

Foto i text  Nenad Kosović

U popodnevnim satima na Atletskom stadionu nastupilo se i dvije  naše  atletičarke. Jelena Šeparović je na 800 metara  zauzelae 9.mjesto , dok se Petra Mirošević u disciplini skok u dalj plasirala u finale i osvojivši   7.mjesto. U subotu ujutro nastupaju još naši plivači i plivačice ,a  od atletičara  jedino Tomislav Nadilo koji će se okušati  u skoku u vis .

Naši ‘mušketiri’ i završili su natjecanje .Tenisači  Frano Jurjević i braća Mažurana pobijeđeni su od kolega sa engleskog otoka Wight rezultatom 0:3 . U borbu za medalje idu očekivano oni najjači –  Sardinija,. Sicilija , Malta i Wight.

U subotu kasno navečer je svečano  zatvaranje  Igara i dodjela pehara i medalja,  nadamo se da ceremonija neće biti predugačka , jer nas već u ranim jutarnjim satima nedjelje čeka let za Rim i preko Dubrovnika i povratak na Korčulu .