Članovi ‘Dominikanske obitelji’ iz Poljske u Korčuli

Od subote 7. do nedjelje 15. srpnja u samostanu sv. Nikole u Korčuli, borave članovi ‘Dominikanske obitelji’ iz Poljske. Njihovi domaćini su tamošnji dominikanci Drago i Ante. O vezi s korčulanskim dominikancima, svojim aktivnostima i dr. pojedinostima, mladi Poljaci kažu:

“Prvi put smo došli na Korčulu prije tri godine sa studentskim dušobrižništvom Beczka iz Krakowa. Tada se već rodila naša ljubav prema tom mjestu, a posebno prema samostanu svetog Nikole.

Sada smo već svi iza studija. Radimo na raznim mjestima, jedni u velikim, drugi u manjim poduzećima, pomažući osobama s invaliditetom. Imamo različite interese, neki su završili povijest, drugi informatiku i menadžment.

Međutim, ono što nam je svima zajedničko jest ljubav prema Bogu. Susrećemo se u euharistiji i u zajedničkoj molitvi. Ta je naljepša povezanost, koju želimo njegovati te se molimo da se održi. Jako se radujemo, što smo i ovdje u Hrvatskoj pronašli zajednički dom – dominikanski samostan.

Našli smo mjesto i ljude, s kojima nas povezuje ta jedina ljubav. Zahvaljujemo što ste nas primili na način na koji prima jedna obitelj. Nadamo se da će i drugi mladi ljudi imati priliku i doživjeti ono, što smo mi doživjeli.”

***

Pierwszy raz na Korculę przyjechaliśmy z duszpasterstwem akademickim Beczka z Krakowa, 3 lata temu. Wtedy zaczęła się nasza miłość do tego miejsca, a zwłaszcza do klasztoru św. Mikołaja. Teraz wszyscy jesteśmy już po studiach.

Pracujemy w różnych miejscach, jedni w wielkich korporacjach, inni w małych fundacjach pomagających osobom niepełnosprawnym. Mamy różne zainteresowania, jedni skończyli historię, inni informatykę czy zarządzanie. Jednak to, co nas łączy to miłość do Boga. Spotykamy się na Eucharystii i modlitwie.

To jest najpiękniejsza więź, którą chcemy pielęgnować i prosimy o modlitwę, by ona przetrwała. Cieszmy się ogromnie, że i tu w Chorwacji znaleźliśmy wspólny dom – dominikański klaszor. Znaleźliśmy miejsce i ludzi, z którymi łączy nas ta sama miłość.

Dziękujemy za przyjęcie nas w taki sposób, w jaki przjmuje rodzina. Mamy nadzieję, że także inni młodzi ludzie będą mieli okazję doświadczyć tego, czego my doświadczyliśmy.

http://dominikanci.hr/clanovi-dominikanske-obitelji-iz-poljske-u-korculi.html

Pošalji dalje:

Jedan komentar za “Članovi ‘Dominikanske obitelji’ iz Poljske u Korčuli

Komentari su zatvoreni.