Prva juniorska medalja s turnir ETU-A klase

U Španjolskom gradu Alicanteu 26. i 27. travnja održano je taekwondo natjecanje, 6. Spanish open, turnir ETU (Evropske taekwondo unije) A klase. Uèestvovalo je 1200 natjecatelja iz 130 klubova i 40 svjetskih država. U konkurenciji juniora do 78 kg. èlan taekwondo kluba Forteca iz Korèule, Dinko Šegedin osvojio je bronèanu medalju.

Za ulazak u finale u polufinalnoj borbi tijesno je izgubio od domaæeg  predstavnika. Moramo naglasiti kako je Španjolac sve ostale protivnike na ovom natjecanju pobijedio prekidima zbog superiornosti. Inaèe ova medalja je dosadašnji najveæi Dinkov uspjeh na meðunarodnoj sceni turnira koji slove kao jedni od najjaèih. Ujedno je ovo i prva juniorska muška medalja s A turnira od osnutka kluba. Dinko je s svojim prikazom u Španjolskoj bio veoma zadovoljan.

No veoma žalostan je bio što njegov brat Toni nije mogao nastupiti, pošto još nema putovnice. Od ostalih èlanova Fortece najbliža osvajanju odlièja u seniorskoj konkurenciji do 63 kg. bila je Franka Aniæ. Od ulaska u polufinale, odnosno osvajanja najmanje bronèane medalje doslovce su je dijelile 2 sekunde, kada je vodila 8:7. Protivnica je izjednaèila i u nastavku borbe na zlatni poen pobijedila. Od ostalih predstavnika Fortece, Irena Bikiæ i Darko Tasovac ispali su u prvim kolima..