KPK – GALEB 6:3

KPK nastavlja sa odličnom igrom

KORČULA – KPK je danas odigrao prvu utakmicu drugog dijela prvenstva druge Hrvatske vaterpolo lige. Pred prepunim bazenom koji podsjeća na “dobra stara vremena” kad se u Korčuli živilo za ovaj sport, ekipa KPK predvođena trenerom Tončijem Ančićem pobijedila je ekipu Galeba iz Makarske rezultatom 6:3.

Do polovice treće četvrtine odigrali smo čvrsto i pokretno obranu tako da smo prvi gol primili tek tri minute prije kraja utakmice. Igrači su dali sve od sebe, silno su željeli ovu pobjedu koja je došla moram reći zasluženo. Preskočili smo makarane na tablici i sada smo na vrhu tablice. Mada su se poslje mogli čuti komentari o povratku u prvu ligu mi smo čvrsto na zemlji i već od ponedjeljka nastavljamo sa treninzima i pripremom za sljedeće utakmice – rekao nam je trener KPK Tonči Ančić.

Klasa je uvik klasa

Danas je za KPK odigrao i četerdesetčetvorogodišnji Dobroslav Arneri Tuki. – Koja elegancija, ko da je mladić, mogli bi ga švercat u juniorskom sastavu – moglo se čuti iz publike. Kad je u drugoj četvrtini nakon par bravuroznih intervencija izašao da malo dođe do daha ustala je cijela tribina i zapljeskala ovom “mladiću”. Nije to bila samo finta, Tuki je odigrao vrhunski u obrani, elegantno i čvrsto u isto vrijeme a u napadu je fijuknuo jedan projektil koji je ostavio vratara Galeba nepomičnog ali nažalost udarac se zaustavio na vratnici. Tukijev otac, Gojko Arneri, legenda i neponovljiva figura KPK usadio mu je dušu kapekaša. – Njemu je vaterpolo u krvi. Dico moja, imate se u koga ugledat. Ovo znači biti kapekaš, skroman, pošten, istinski sportaš koji se nikad ne predaje – govorilo se iza utamkice.

KPK u je igrao u sastavu : I. Sansović, Šegedin, Radovanović, Cebalo, Mušin, Matutinović (2), Bernardi (1), Ribičić (1), Arneri, Gašpardi (2), Momić, Matković, Onofri, N. Granić.