KPK – ŠIBENIK 7:9

(prekinuta utakmica 3 sek. prije kraja)

KORČULA – Već dugo na plivalištu KPK nije gostovala jedna prvoligaška ekipa. Sve je mirisalo na pravu feštu. Dobre igre KPK ove godine davale su nadu u jednu dobru utakmicu – tako je i bilo. Publika je odradila svoje, napunila plivalište do zadnjeg mjesta. Koja atmosfera, koji šušur!

Počelo je, kapekaši igraju kao navijeni, kao da oni treniraju cijelu zimu, kao da su oni ti koji imaju prvoligaškog iskustva iza sebe. Vodi se sa 2:0 ali šibenčani su uporni, nedaju se. 3:2, 3:3 i sve do kraja treće četvrtine ili jedan za nas ili neriješeno. “Ovo je prvoligaška utamkica” – govori se u publici. Pliva se, udarci ko iz topa, dobre obrane … Na kapekašima se vidi umor iz prethodne utakmice, padaju u četvrtoj četvrtini i šibenčani prelaze u vodstvo. Na kraju zaslužena pobjeda šibenčana uz prekid utakmice 3 sekunde prije kraja. Publika isprovocirana nerazumnim sudačkim odlukama, svašta je rekla “dijeliteljima pravde”, koji u ovome slučaju nisu to odradili baš najpravednije.

Zahvaljujem navijačima i publici na podršci i lijepoj atmosferi. Protiv jake ekipe Solarisa momci su dali sve od sebe. Parirali smo uspješno, nisu nas nadigrali, nadplivali a i veći dio utakmice smo vodili. Momci su odigrali Kapekaški, sa srcem i ja im čestitam. Igrati tako protiv ekipe koja radi cijelu zimu, a mi smo počeli tek u pola šestoga mjeseca u bazenu koji se još renovirao, iz kojeg su virile žice, a more je bilo puno cementa. Nijednom nisu rompunjali. Mi smo imali “kraću klupu” u odnosu na šibenčane, i to je odlučilo zadnju četvrtinu. U jednom momentu jedan igrač mi je rekao – “Anka odmori me malo, puknut će mi srce” – ali nije puno izdrža na klupi. Već sljedeći napad me molio – “ubaci me, baš me briga, neka krepam.” Publika je prepoznala veliku volju, tribina je ostala krcata ljudima još 15 minuta nakon utakmice, ne da bi vrijeđali protivničke igrače ili suce već da bi pozdravili naše igrače skandiranjem i aplauzom za borbu i srce što su ostavili u bazenu. rekao nam je trener KPK Tonči Ančić