Malonogometaši “Morača” osvojili turnir

Pobjednička ekipa ŠŠK Morač sa predsjednikom i tajnikom Saveza maloga nogometa Korčule

KORČULA – Savez maloga nogometa Korčule završio je višednevni malonogometni turnir za ekipe kadeskog uzrasta. Bio je to takozvani Pripremni turnir za momčadi koje se i natječu u prvenstvu Korčule.

Turnir je osvojila momčad “Morača” iz osnovne škole “Ante Curać-Pinjac”, Žrnovo, koje je vodio ravnaelj škole profesor Ante Radovanović Bjondo.

Natjecanje je održano sistemom uzvratnih utakmica. U prvom krugu natjecanja postignuti su ovi rezultati: Masteri – Vatreni 0 : 11 i 2 : 6, Torcida – SOS Vruća palačinka 3 : 1 i 7 : 3, Morač – Pakleni raj 4 : 2 i 6 : 0.

U prvom krugu natjecanja Pupnat je bio slobodan zbog neparnog broja ekipa. U drugom krugu natjecanja u poluzavršnici su igrali: Torcida – Morač 1 : 1 i 2 : 11, dok je Pupnat pobijedio Vatrene sa 5 : 1 i 4 : 2.

U završnoj utakmici u Pupnatu njihovi susjedi iz Žrnova su visoko porazili domaćine 12 : 3 da bi na svom igralištu u Žrnovu postali konačni pobjednici turnira s rezultatom 5 : 3.
Za “Morač” su igrali Dino Graber, Ivan Tomić, Ante Radovanović, Leo Kaliman, Mario Klisura, Franko Silić, Petar Stanišić, Pero Tkalec i Ivo Farac.

Zanimljivo je spomenuti da je “Morač” i prvoplasirana momčad u prvom dijelu prvenstva Korčule s 15 osvojenih bodova koliko ima i drugoplasirana SOS Vuća palačinka.

Inače, drugi (proljetni) di prvenstva započinje u subotu, 23. travnja ove godine.

Tekst i snimak: Nikola Perić